User Menu Search
Close
IV Turniej KIBICE RAZEM
JN
/ Kategorie: Kibice Razem

IV Turniej KIBICE RAZEM

RELACJA - 9-10 września 2017 r.

W pierwszy weekend rozpoczynającego się właśnie roku szkolengo 16 drużyn z 11 województw Polski rozegrało w Wawrzkowiźnie pod Bełchatowem IV Turniej KIBICE RAZEM. Udział w turnieju wzięli zawodnicy zgłoszeni przez 15 ośrodków Kibice Razem a gościnie wystąpili na nim młodzi sympatycy Stali Mielec. Zgodnie z regulaminem Turnieju drużyny składały się z zawodników w wieku do 11 lat. Organizatorami tegorocznego Turnieju byli Polski Związek Piłki Nożnej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Młodzieżowe Centrum Sportu w Bełchatowie.

Zanim drużyny przystąpiły do turnieju, w sobotę po zakwaterowaniu i obiedzie mogły korzystać z atrakcji jakie oferuje OSiR Wawrzkowizna. Najdłuższe kolejki ustawiały Park Linowysię do parku liniowego i zjazdu na tyrolce nad wodą, ale i rowery wodne i gokarty miały swoich fanów. Na koniec dnia podczas kolacji przy ognisku zostały rozlosowane grupy turniejowe – aby było sprawiedliwe każda drużyna z misy wyjmowała jedną kulkę. Na czas nie zdążyli dojechać tylko zawodnicy Kibice Razem z Lublina, którzy pojawili się tuż po ceremonii i wyniki poznali smażąc kiełbaski. Po losowaniu uczestnicy turnieju, którzy trafili na siebie przyglądali się swoim grupowym kolegom mierząc swoje szanse i prognozując jutrzejsze zmagania.

losowanie grup

W niedzielę pierwsze grupy na stołówce pojawiły się chwilę po godzinie 7-ej aby w spokoju zjeść śniadanie, a także po to by komfortowo przystąpić do meczów otwarcia, w których równolegle na dwóch boiskach zagrali ze sobą zawodnicy ośrodków Kibice Razem: GKS Tychy z Motorem Lublin i Górnika Zabrze z Miedzi Legnica. Rozjemcami młodzieżowych spotkań byli profesjonalni sędziowie oddelegowani z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Zanim jednak rozpoczęły się sportowe zmagania, uczestników i widzów Turnieju przywitała oprawa muzyczna przygotowana przez Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, zaś w Biurze Zawodów podziwiać można było nagrody dla uczestników piłkarskiego święta: puchary, statuetki i medale, a także nagrody rzeczowe przygotowane przez Organizatorów: Polski Związek Piłki Nożnej i Ministerstwo Sportu i Turystyki. turniejowe nagrodyChwilę po godzinie 9-ej uroczystego otwarcia IV Turnieju Kibice Razem dokonał dr Dariusz Łapiński, krajowy koordynator ds. kibiców z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na turnieju pojawiły się też lokalne media oraz grupa reporterska „Łączy Nas Piłka”.

 

Choć regulamin IV Turnieju był znany dużo wcześniej nie wszyscy zawodnicy wydawali się spełniać kryterium wiekowe, biorąc jednak za idee: dobrą zabawę i sportową rywalizację nie chciano odmawiać żadnym dzieciom możliwości gry, a rozgrywki turniejowe potraktować amatorsko. Do Organizatorów dotarła informacja, że najmłodszy gracz turniejowy występował w drużynie Kibice Razem Śląska Wrocław. Duże zdrowe zaangażowanie w Turniej dało się odczuć w poznańskiej drużynie, która w fazie grupowej nieznacznie przegrała z Kibice Razem GKS Tychy po kontrowersyjnym golu jednak sędzia zawodów uznał bramkę i taki wynik został wpisany do protokołu meczowego.

Co warto odnotować w turnieju grały także młode adeptki futbolu: drużyna Kibice Razem Polonia Warszawa składała się z w pełni żeńskiego kolektywu zaś przystępująca pierwszy raz do rozgrywek Turnieju Kibice Razem drużyna sympatyków Pogoni Szczecin zagrała koedukacyjnym składem. Wśród debiutantów znalazły się także drużyny lokalnego ośrodka Kibice Razem GKS Bełchatów, którego koordynatorzy mogli świętować oficjalne otwarcie swojej siedziby ledwie dwa dni wcześniej, a także drużyna z jednego z najstarszych miast w Małopolsce – Nowego Sącza.

Kibicowskie oko cieszyła gra drużyn ośrodków Kibice Razem Korony Kielce i Jagielloni Białystok, w której dało się zauważyć dużą zaciętość i powoli kształtujące się młode piłkarskie charaktery. Drużyna z Białegostoku przez wakacje była prowadzona w ramach lokalnego programu „Wychowawca Podwórkowy”.

W relacji należy wymienić także drużynę ośrodka Kibice Razem Ruch Chorzów, który był gospodarzem zeszłorocznej III edycji Turnieju. Młodzi piłkarze z Chorzowa w grupie trafili na dwie drużyny z czuba turniejowej klasyfikacji i niestety w fazie pucharowej walczyli o niższe pozycje, ale i tak z dużym sukcesem. Młodzi sympatycy skupieni wokół Kibice Razem Arki Gdyni ze względu na problemy logistyczne nie mogli wziąć udziału w zeszłorocznych zmaganiach, dlatego tym bardziej cieszył ich udział IV edycji Turnieju.

W sumie zawodnicy rozegrali 39 spotkań w dwóch fazach Turnieju: grupowej i pucharowej. Każda drużyna miała do rozegrania co najmniej 4 spotkania. Turniejowi finaliści musieli wybiegać zaś 6 potyczek. Po zakończeniu fazy grupowej nastąpiła przerwa w rozgrywkach, które wznowiono po godzinie. Był to czas na regenerację a także na posilenie się na stołówce. Wypoczęci zawodnicy wznowili zmagania o 13.30.

Piłkarskie rozgrywki bacznie obserwowali zebrani kibice, wśród których można było odszukać Łukasza Sapelę, wychowanka GKS Bełchatów a obecnie zawodnika I ligowej Miedzi Legnica. Na trybunach najbardziej zauważalni byli kibice i sympatycy ośrodków z Zabrza, pobliskiego Bełchatowa, a także wspomnianej już Legnicy.

Największą widownię zgromadził finał IV Turnieju Kibice Razem, w którym o najwyższe trofeum walczyli piłkarze z Kibice Razem Motor Lublin i gościnie występująca drużyna młodych kibiców Stali Mielec. Po regulaminowym czasie wynik pozostawał nierozstrzygnięty i zgodnie z turniejowymi zasadami drużyny przystąpiły do konkursu rzutów karnych. Zdekoncentrowani zawodnicy z Lublina znacznie chybili swoje strzały a dzięki celnym trafieniom tryumf mogli świętować ich koledzy z Mielca. W meczu o III miejsce jednobramkową przewagę nad Kibice Razem Lechia Gdańsk wywalczyła drużyna z Tychów i to zawodnicy tego ośrodka uzupełnili turniejowe podium.

Tak prezentuje się końcowa klasyfikacja Turniejowa:

klasyfikacja końcowa KR 2017

Oprócz nagród drużynowych uczestnikom Turnieju wręczono też nagrody indywidualne: statuetkę „Króla Strzelców” Turnieju, dzięki 9 celnym trafieniom wywalczył Kamil Andrzejewicz z drużyny wystawionej przez KR Motor Lublin. Natomiast „Najlepszym Bramkarzem” został wybrany Kamil Soberka z KR Górnik Zabrze, który zachował czyste konto. Zawodnicy z Górnego Śląska odpadli dopiero w fazie pucharowej po rzutach karnych, uznając wyższość drużyny lubelskiej.

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali odznaczeni pamiątkowymi medalami oraz otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

zakończenie IV Turnieju Kibice Razem

 

W imieniu Organizatorów pragniemy podziękować wszystkim zawodnikom i trenerom za udział w IV Turnieju KIBICE RAZEM, a także wszystkim bezpośrednio i pośrednio zaangażowanym w jego przebieg.

Zachęcamy do obejrzenia galeri zdjęć z przebiegu Turnieju (fot. Grażyna Bykowska).

Drukuj
25807
Niebieskie Igrzyska. Niebieskie Igrzyska.

Niebieskie Igrzyska.

24 kwietnia mieliśmy przyjemność odwiedzić Powiatowy Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Mielcu gdzie odbyły się Niebieskie Igrzyska, które...
Stal Mielec 1214
1234568101112131415161718Ostatnia

Ośrodki

 • Wszystko
 • Kibice Razem
 • Lechia Gdańsk
 • Śląsk Wrocław
 • Arka Gdynia
 • GKS Tychy
 • Miedź Legnica
 • Górnik Zabrze
 • Korona Kielce
 • Lech Poznań
 • Motor Lublin
 • Jagiellonia Białystok
 • Ruch Chorzów
 • GKS Bełchatów
 • Sandecja Nowy Sącz
 • Pogoń Szczecin
 • Stal Mielec
 • Odra Opole
 • Polonia Warszawa
 • Stal Stalowa Wola
 • KKS Kalisz 1925
More

  brak treści

  Wystąpił problem podczas ładowania treści

  Poprzedni Następny

  Najpopularniejsze

  Poprzedni Następny

  Newsletter

  Podaj adres email, aby zapisać się na newsletter programu Kibice Razem
  CAPTCHA
  Wpisz kod z obrazka powyżej:
  Back To Top