Pogoń Połczyn Zdrój – Wiara Lecha 6:6

Pierwszy mecz barażowy o wejście do drugiej ligi zakończył się wysokim remisem 6:6. Po dwie bramki dla Kolejorza zdobyli Jacek Sander, Wojciech Tabiszewski i Piotr Jabłecki. W rewanżu Wiara Lecha podejmie Pogoń Połczyn Zdrój w poznańskiej hali CityZen.

Mecze z zespołami, które na co dzień nie występują w rozgrywkach futsalowych sprawiają Wiarze Lecha najwięcej problemów. Lechici jeszcze przed startem rozgrywek III ligi przegrali w 1/2 finału Pucharu Polski z Calcio Wągrowiec 2:6, a po zakończeniu zmagań o punkty zremisowali w pierwszym meczu barażowym w Połczynie Zdrój.

O pierwszej połowie podopieczni trenera Jacka Sandera będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Rozpoczęli ją znakomicie, bo od gola Wojciecha Tabiszewskiego, ale w kolejnych minutach to gospodarze złapali odpowiedni rytm. Zdobyli trzy bramki i zmuszali Lechitów do fauli, które w ostatecznym rozrachunku dały Pogoni rzut karny przedłużony w ostatnich sekundach. Gospodarze wykorzystali znakomitą okazję i na przerwę schodzili z prowadzeniem 3:1.

Do 37 min Wiara Lecha kroczyła po pewne zwycięstwo. Pierwsza część rozpoczęła się od bramek Piotra Jabłeckiego i Sandera, które dały remis 3:3. W 28 min niebiesko-biali wrócili na prowadzenie za sprawą Tabiszewskiego. Napastnik Lechitów po raz drugi pokonał golkipera Pogoni. Swój dorobek bramkowy podwoił także Jabłecki. W 32 min dał Wiarze Lecha prowadzenie 5:3.

Gospodarze grali do końca. Dwie minuty przed syreną doprowadzili do remisu, następnie w 40 min skutecznie odpowiedzieli na drugiego gola Sandera, który chwilę wcześniej dał Kolejorzowi jednobramkową przewagę. Mecz zakończył się remisem 6:6. O tym kto zagra w przyszłym sezonie w drugiej lidze zadecyduje pojedynek rewanżowy, który odbędzie się w Poznaniu w niedzielę 3 kwietnia o godzinie 13.